D400 C-250 rögar kapağı plastik rögar kapağı üreticileri kanalizasyon baca kapağı 0090 539 892 07 70

D400 C-250 rögar kapağı plastik rögar kapağı üreticileri kanalizasyon baca kapağı 0090 539 892 07 70

Silikopolimer Rögar Kapakları

 

- Silikopolimer malzemenin geri dönüşümü olmadığı için  kapakların çalınma riski yoktur.

- Suya petrole ve her türlü kimyasal malzemeye dayanıklıdır.

- Çürüme ve paslanma yapmaz.

- Döküm ve Beton kapaklardan hafiftir.

- Her türlü darbeye karşı dayanıklıdır ve esneme katsayısı yüksek olduğu için döküm,kompozit ve beton kapaklar gibi kırılmaz.

- Ses ve gürültü seviyesi metale göre minimum seviyededir.

- Demir, CTP ve beton kapaklardan çok daha ekonomiktir.

- İstenilen  logo ve yazı işlenebilir,

- İstenilen ebatda üretilebilir. Mevcut döşenmiş demir çerçevelere rahatlıkla  yerleştirilebilirler ve böylece hiç bir zaman kaybı ve kazma asfaltlama maliyeti olmadan birkaç hafta içinde tüm şehrin kapakları değişebilir.

Bilindiği gibi atık plastikler doğaya 800 senede  karışabiliyor ve bu nedenle çevre açısından önemli bir tehlike yaratıyorlar. Gerek doğaya verilen zararı bir ölçüde azaltmak gerekse bu atık plastikleri ekonomiye geri kazandırmak  amacıyla atık plastikten rögar kapağı üretimi gerçekleştirilmiştir. Bu sayede çöpe gidip geri dönüştürülemeyen plastik türleri, rögar kapaklarına,  ahır zemini malzemelerine, park ve bahçelerdeki şehir mobilyaları ve inşaat  kalıplarına dönüştürebiliyor. Her ay çöpten gelen 500 ton atık plastiği, demir ve betondan daha hafif olan rögar kapaklan haline getirirken, ayda 750 ton daha az  karbon salınımı olması sağlanıyor. Böylece Türkiye ve Dünya’nın problemi olan kirliliğin azaltılması ve doğal çevrenin korunmasına katkıda bulunuluyor. Silikopolimer malzemeler  çöplerde bulunan deterjan ve naylon atıklarının özel mineraller ve kimyasallarla karıştırılıp preslenmesiyte elde ediliyor, istanbul’da bir günde toplanan 10 bin ton çöpün bin tonunun plastikten oluştuğunu dikkate alırsak konunun önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Çürüme ve paslanma yapmayan, hafif ve ucuz maliyetli rögar (pis su. yağmur suyu veya  kablo geçen altyapı kanallarının bakım, onarım amaçlı yeryüzüne çıkış bacaları) kapakları, kısa bir süre içinde demir kapakların yerini alarak ekonomiye ve çevrenin korunmasına  büyük katkı sağlayacaktır.

  

 

http://plastikrogarkapagi.ticiz.com  

GÜRSEL GÜRCAN

0090 539 892 07 70

0090 216 482 94 34

gursel@ayat.com.tr

Skype:gurselgurcan

Tagged members in this photos